Options and solutions

Regały windowe

Kompletacja Pick to Light

Połączenie regału windowego z systemem Pick to Light bardzo znacząco wpływa na przyspieszenie kompletacji zamówień. System informatyczny zarządza całym procesem, wysyłając polecenia dostarczenia właściwej półki z towarem do okna regału windowego, wskazując miejsce pobrania z półki i w końcu podpowiadając lokalizację odłożenia i ilość wydawanego asortymentu.

Wypożyczanie pełnych półek z regału

To przydatne rozwiązanie w przypadku potrzeby wyjęcia z regału windowego pełnej półki z towarem  i przetransportowania w inne miejsce, bez konieczności ręcznego przeładunku towaru z półki na wózek transportowy (np. zestawu oprzyrządowania dla maszyny produkcyjnej). Do transportu półek służy specjalny wózek który dokuje się w oknie dostępowym regału windowego.

Załadunek wózkiem widłowym

Rozwiązanie dedykowane do obsługi dużych i ciężkich ładunków. Regał windowy wyposażony jest w automatyczny wyciąg półek, który transportuje je poza obrys. Załadunek regału windowego wózkiem widłowym jest dodatkowo wspomagany przez system ułatwiający pozycjonowanie ładunku na półce. Właściwe położenie ładunku (w głąb i w bok) sygnalizowane jest przez dobrze widoczne dla operatora lampki kontrolne.

Automatyczny wyciąg teleskopowy półki

Praktyczne rozwiązanie w przypadku gdy ilość miejsca wokół regału windowego jest ograniczona, a jednocześnie potrzebny jest wyciąg wysuwający w pełni półkę poza okno dostępowe. Po powrocie półki na miejsce składowania w regale windowym prowadnice wyciągu są chowane, aby zwolnić jak najwięcej wolnej przestrzeni.

Załadunek wciągnikiem linowym

Połączenie regału windowego o podwyższonym udźwigu (do 1500kg) z wciągnikiem elektrycznym na ruchomym wysięgniku. To rozwiązanie ułatwia przeładunek ciężkich przedmiotów z półki regału windowego.